Натпревар во радио контролирани едрилици во Прилеп PDF Печати Е-пошта
Петок, 24 Април 2009 16:15

Куп на Кавадарци 2009 резултати На 12 Април 2009 година на спортскиот аеродром "Мало Коњаре" во Прилеп се одржа Куп натпреварот во радио контролирани едрилици од категоријата Ф3Ј кој го организираше аеро клубот "Витачево" од Кавадарци. Еве ги резултатите.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

Лист 1 од 2