40 години хеликоптерска единица на МВР PDF Печати Е-пошта
Вторник, 01 Декември 2009 19:39

40 години хеликоптерска единица на МВРНа 27 Ноември 2009 година се одржа прослава по повод постоењето на Хеликоптерската единица на МВР "Јастреби". Прославата се одржа во матичната база на оваа единица во полицискиот комплекс Идризово. Единицата е формирана во 1969 година, но првиот хеликоптер беше купен во 1970 година.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Лист 1 од 7