Параглајдери
Натпревар во параглајдерство на Водно PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 30 Април 2007 04:26

Натпревар во параглајдерство на ВодноНа 28.04 2007, во 12:00 часот го посетивме Водно со цел да го следиме натпреварот по параглајдерство кој беше организиран од страна на клубот Вертиго, а на стартот се појавија 15 параглајдеристи.

Повеќе...
 
Светско првенство во параглајдерство 2007 PDF Печати Е-пошта
Вторник, 13 Март 2007 10:01

Светско првенство во параглајдерство 2007 - Cross CountryНа 9-ти Март 2007 година во Манила, Австралија заврши 10-тото Светско Првенство во Параглајдерство. Во организација на FAI, 149 пилоти од 39 нации од цел Свет се собраа да ги испробаат знаењата и уметноста во cross country летањето, основната, а воедно и најстарата параглајдинг дисциплина.

Повеќе...